PARROT AR.DRONE 2.0 Quadricopter - zabawka sterowana smartfonem lub tabletem

Nowa generacja słynnego quadricoptera high-tech, który może być kontrolowany przez Wi-Fi przy użyciu smartfona lub tabletu. Dzięki nowej kamerze o wysokiej rozdzielczości, nagrywaniu wideo, dzieleniu danych dotyczących lotu, nowemu trybowi pilotażu, większej stabilności i nowemu wyglądowi, AR.Drone 2.0 oferuje tak bogate wrażenia, jak żadne inne urządzenie!

 

Latająca kamera HD - podczas lotu, przednia kamera Parrot AR.Drone 2.0 przesyła obraz w czasie rzeczywistym, na ekran urządzenia w rękach użytkownika.

Po raz pierwszy kamera AR.Drone 2.0, o rozdzielczości 1280x720 pokazuje widok prosto z podniebnych lotów w wysokiej rozdzielczości i z niewiarygodną płynnością; pilot może cieszyć się wrażeniami, jak gdyby sam znajdował się na pokładzie.

Na potrzeby gier, kamera może również rozpoznawać specyficzne kształty i kolory, aby pokazać elementy rozszerzonej rzeczywistości na ekranie smartfona.

Dzięki nowej aplikacji do pilotażu, AR.FreeFlight 2.0, gracze mogą nagrywać swoje własne filmy HD i oglądać je lub dzielić się nimi ze społecznością AR.Drone; dodatkowo, przy użyciu funkcji "travelling", pilot może filmować sekwencje wideo w rozdzielczości HD, jak prawdziwy profesjonalista!; wystarczy wybrać kierunek poruszania (w przód, w tył, na boki) oraz czas trwania, a AR.Drone 2.0 zrobi resztę
dzięki magnetometrowi 3D.
AR.Drone 2.0 zna dokładnie swoje położenie i orientację względem smartfona, będącego jego punktem referencyjnym; pilot nie potrzebuje już dbać o orientację przedniej kamery, ponieważ quadricopter dokładnie śledzi ruchy sterownika i jego wychylenie; doświadczeni gracze mogą wybrać tryb „Relative Flight”, czyli konwencjonalną metodę pilotażu; w tym trybie wyłączony zostaje magnetometr, a pilot samodzielnie steruje orientacją urządzenia bez dodatkowej pomocy.

„Serce” AR.Drone 2.0 zawiera MEMS (systemy mikro elektromechaniczne): 
 • 3-osiowy akcelerometr, 
 • 3-osiowy żyroskop, 
 • 3-osiowy magnetometr i czujnik ciśnienia dają Parrot AR.Drone 2.0 wyjątkową stabilizację lotu
 • 2 ultradźwiękowe czujniki, które analizują pułap lotu do 6 metrów wzwyż; nowość! 
 • czujnik ciśnienia zapewnia doskonałą stabilizację wertykalną
 • 4 wirniki, specjalnie zaprojektowane na potrzeby AR.Drone 2.0, pozwalają na przeprowadzenie płynnego lotu
 • druga kamera, umieszczona pod quadricopterem i połączona z centralnym układem inercyjnym, mierzącym prędkość statku powietrznego przy użyciu systemu porównującego obrazy

 


2 kadłuby o specjalnym kształcie wykonane z PA66 (materiał używany do produkcji zderzaków samochodowych) kadłuby są bardzo lekkie i wysoce odporne chroniąc quadricopter
do lotów na zewnątrz zaprojektowano konturowany kadłub występujący w trzech kolorach (pomarańczowo-żółtym, pomarańczowo-zielonym, pomarańczowo-niebieskim) – redukuje opór powietrza, zapewnia stabilność i ułatwia operowanie.

Podczas lotów we wnętrzach, drugi kadłub chroni dodatkowo łopatki wirników przed uderzeniami o przeszkody; czarno-biały kokpit podkreślony czerwonym paskiem wzmacnia tajemniczy i porywający wygląd quadricoptera.

Diody świecące (zielone z przodu, czerwone z tyłu) zamieszczone na podwoziu, pomagają pilotowi w śledzeniu i orientacji AR.Drone 2.0 w trakcie lotu.
Cena w Polsce: od 1099 zł 

Źródło: ceneo.pl, youtube.pl
Share on Google Plus

About Legnickie Podziemie

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
  Blogger Comment
  Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz